Benidorm

Benidorm to stosunkowo mało znane wśród Polaków miasto. A szkoda, ponieważ stanowi ono prawdziwy raj dla turystów. Położone na Costa Blanca, najbardziej wysuniętej na południe części Hiszpanii zachwyca widokami oraz fantastycznym klimatem. Przeczytajcie, dlaczego Benidorm zdecydowanie zasługuje na Waszą uwagę przy wyborze następnego kierunku podróży. 

Benidorm Hiszpania – czym charakteryzuje się to niezwykłe miasto?

Benidorm to miasto położone w Walencji, w prowincji Alicante. Zlokalizowane jest w środkowej części Costa Blanca tuż nad Morzem Śródziemnym. Jest to jeden z największych i najpopularniejszych kurortów turystycznych w Hiszpanii. W przeciągu zaledwie pięćdziesięciu lat zamienił się z wioski rybackiej w miasto o największej w przeliczeniu na mieszkańca ilości wieżowców.

Znajduje się tam mnóstwo pensjonatów i hoteli. Turyści i mieszkańcy mają do dyspozycji prawie pięć kilometrów plaż, park rozrywki oraz znajdującą się w pobliżu wyspę Benidorm, która ze względu na żyjące dokoła ciekawe gatunki ryb jest doskonałą miejscówką dla płetwonurków. W miesiącach letnich do miasta można dostać się za pomocą kursującego nocą tramwaju do Alicante, który dociera do specjalnie otwieranej stacji kolejowej. Do doskonała atrakcja dla osób, które chcą poczuć klimat nocnej Hiszpanii. A skoro o atrakcjach mowa…

Co można robić w Benidorm?

Ponieważ jest to miasto turystyczne, Benidorm oferuje odwiedzającym całe mnóstwo różnych form spędzania czasu. Dla amatorów ciepłego klimatu i przepięknych widoków doskonałą opcją będzie odwiedzenie jednej z trzech piaszczystych plaż, które od strony wizualnej oferują nam wszystko, co tylko Morze Śródziemne ma do zaoferowania.

Jeżeli nie jesteśmy miłośnikami spędzania urlopu, po prostu leżąc na plaży, Benidorm ma nam do zaoferowania mnóstwo innych atrakcji. Wielbiciele spacerów i zwiedzania z pewnością docenią urok wąskich uliczek starego miasta. Niektóre z nich są prawie nieuczęszczane, nawet w sezonie turystycznym, dlatego z łatwością możemy ,spacerując, poczuć prawdziwego ducha miasta. Miłośnicy pięknych widoków poczują się doskonale na El Balcón del Mediterráneo, który jest doskonałym miejscem na wieczorne spacery. Kapitalny widok na całe wybrzeże daje możliwość zrobienia fantastycznych zdjęć, które będą wspaniałą pamiątką z podróży. Znajdujące się wzdłuż wybrzeża ścieżki sprawdzą się doskonale jako szlaki rowerowe, z których będziemy mieli doskonały widok na górę Sierra Helada. Jeżeli zdecydujecie się na wejście na szczyt góry, możecie spodziewać się fantastycznych widoków na całe miasto.

Miłośnicy atrakcji wodnych poczują się świetnie w parku wodnym Aqualandia  Benidorm. Miasto to doskonałe miejsce dla miłośników nurkowania. Jeżeli jeszcze nigdy nie korzystałeś z tego typu aktywności, wakacje w Benidorm to doskonały pretekst, żeby zacząć. W okolicach wyspy Benidorm znajduje się mnóstwo pięknych ryb i przyrody morskiej.

Benidrom – pogoda

Jedną z największych zalet Benidorm jest klimat tego miasta. To jedno z najbardziej słonecznych miejsc w Hiszpanii. Jeżeli przeanalizujemy statystyki, możemy zauważyć, że słońce świeci tam nawet przez trzysta dwadzieścia dni w roku! Średnia temperatura w mieście oscyluje wokół 25 stopni Celsjusza. W sezonie turystycznym, który trwa od maja do października, temperatury mogą osiągań nawet 33 – 35 stopni. Jednak ze względu na niewielką wilgotność powietrza, upał nie jest uciążliwy, dlatego nie daję się szczególnie we znaki. Doskonały klimat wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na zdrowie

Benidortm to miasto wciąż jeszcze przez Polaków nie odkryte, które kusi mnóstwem atrakcji, pięknymi widokami oraz fantastyczną pogodą. Jeżeli planujesz wypoczynek w miejscu, które łączy ze sobą wszystkie cechy miasta turystycznego oraz kameralnej miejscowości na południu Hiszpanii – Benidorm to zdecydowanie wybór dla Ciebie. Panujący tam klimat ma doskonałe właściwości prozdrowotne. Niezależnie od tego, czy lubisz spędzać czas aktywnie, czy marzy Ci się wyłącznie wypoczynek na plaży – południe Hiszpanii to fantastyczne miejsce na wakacje.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o