Ferrari World Abu Dhabi

Zjednoczone Emiraty Arabskie to coraz popularniejszy kierunek podróży polskich turystów. Podczas wizyty w największym mieście tego kraju, Abu Dhabi, nie powinniśmy zapomnieć o zwiedzeniu Ferrari World, niezwykłego parku rozrywki, poświęconego włoskiej marce motoryzacyjnej. To najlepszy sposób na połączenie zwiedzania z doskonałą rozrywką.

Rekordowa wielkość

Mieszkańcy Emiratów Arabskich mają zamiłowanie do bicia rekordów. Na terenie tego państwa znajduje się już najwyższy budynek na świecie, więc otwarcie największego zamkniętego parku rozrywki właśnie w tym kraju z pewnością nikogo nie zdziwiło. Ferrari World Abu Dhabi, zwany też czasami Parkiem Ferrari to fantastyczne miejsce do zabawy, które bije wszelkie światowe rekordy i z pewnością nie pozostawi nikogo obojętnym na swoje atrakcje. Ten niezwykły park rozrywki został otwarty w listopadzie 2010 roku po zaledwie trzech latach budowy. Znajduje się on na sztucznej wyspie Yas i zajmuje powierzchnię prawie dwustu tysięcy kilometrów kwadratowych. Ogrom tego miejsca i fantastyczne atrakcje, sprawiają, że zapisuje się ono w pamięci każdego, kto tylko postawi w nim stopę.

Rozrywka z szybkością Ferrari

Sygnowany logiem włoskiego producenta aut park rozrywki obfituje w fantastyczne rozrywki. Każdy, kto odwiedzi Ferrari World, może poczuć się tak, jakby z Emiratów Arabskich przeniósł się prosto… do Włoch.  Wszystko to dzięki doskonale odtworzonemu parkowi w stylu włoskim. Krajobraz rodem z ojczyzny Ferrari to tylko początek niezwykłych atrakcji.

Spędzając czas w tym niezwykłym miejscu mamy możliwość między innymi skorzystania z różnej maści symulatorów. Miłośników motoryzacji z pewnością skusi interaktywna wycieczka po silniku Ferrari 599 GTB. Siedząc na specjalnie przygotowanym fotelu, uczestnicy pokonują taką samą trasę, jaką w normalnych okolicznościach pokonuje paliwo. Można obejrzeć od środka doskonale odtworzoną pracę całej maszynerii silnika. Ekscytującym doświadczeniem może być także odwiedzenie wirtualnej fabryki Ferrari oraz skorzystanie z profesjonalnej szkółki wyścigowej, w której zajęciach mogą brać udział także dzieci.

Niezwykłą furorę robi także maszyna G-Force, która jest w stanie wystrzelić śmiałków nawet na wysokość sześćdziesięciu dwóch metrów. Odczuwalne tam przeciążenie może dochodzić nawet do 3,8 G.

Najszybsza kolejka górska świata

Nic jednak nie może równać się z największą atrakcją Ferrari World Abu Dhabi rollercaster – Formula Rossa. Za tą egzotyczne brzmiącą nazwą kryje się najszybszy rollercoaster na świecie. Ta fantastyczna kolejka górska złożona jest z wagoników w kształcie samochodów wyścigowych. W każdym z nich może zmieścić się aż szesnastu zwiedzających. Formula Rossa rozpędza się do stu kilometrów tylko w dwie sekundy, co bije wszelkie światowe rekordy.

Jest to możliwe dzięki nowoczesnym i nowatorskim rozwiązaniom konstrukcyjnym. Formula Rossa nie jest kolejką zbudowaną na typowym łańcuchu wyciągowym. Napęd wbudowany jest w tor startowy, który rozpędza wagoniki do maksymalnej prędkości dwustu czterdziestu kilometrów na godzinę. Reszta toru pokonywana jest bez dodatkowego napędu. Ze względu na tak niezwykłą szybkość, z jaką poruszają się wagoniki, pasażerowie proszeni są o założenie okularów ochronnych przed skorzystaniem z kolejki. Jest to środek prewencyjny przeciwko  ewentualnemu zderzeniu z owadami i drobinkami pyłu.

Doskonałe połączenie zwiedzania i zabawy

Emiraty Arabskie oraz samo Abu Dhabi obfitują w mnóstwo atrakcji i fantastycznych miejsc do zobaczenia. Będąc na wakacjach w tym niezwykłym miejscu, nie powinniśmy zapomnieć o odwiedzeniu Ferrari World. Ten największy tematyczny park rozrywki na świecie zapewni nam mnóstwo atrakcji i sprawi, że wspomnienia przywiezione z Emiratów będą jeszcze piękniejsze i bogatsze. Wcale nie trzeba być fanatykiem motoryzacji, żeby świetnie bawić się w Parku Ferrari. To doskonała okazja, żeby przeżyć niezapomnianą przygodę. Niezależnie od tego, czy odwiedzamy Abu Dhabi z przyjaciółmi, czy rodziną – to doskonałe miejsce na relaks i zabawę.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o