Gardens by the Bay

Singapur to jedno z najbardziej rozwiniętych państw na świecie. Jego niezwykła kultura, bezpieczeństwo oraz ciekawe zabytki, sprawiają, że staje się coraz popularniejszym kierunkiem wakacji dla polskich turystów. Jeżeli znajdziecie się w Mieście Lwa, nie możecie zapomnieć o odwiedzeniu Gardens by the Bay. To niezwykłe połączenie techniki i natury z pewnością zapisze się na długo w pamięci każdego gościa.

Co trzeba wiedzieć o Ogrodach nad Zatoką?

Gardens by the Bay coraz częściej kojarzone bywają jako symbol Singapuru. Jakie jest sekret tego niezwykłego miejsca? Futurystyczny charakter ogrodów i ich niezwykła architektura sprawiają, że coraz więcej turystów nie wyobraża sobie odwiedzenia Miasta Lwa bez spędzenia w nich przynajmniej kilku chwil.

Widząc te imponujące konstrukcje po raz pierwszy można mieć wrażenie, że znalazło się na innej planecie. Długa lista nagród dla najciekawiej zaprojektowanego budynku świata tylko potwierdza fakt, że Gardens by the Bay są jedną z najbardziej charakterystycznych konstrukcji dzisiejszych czasów. W ogrodach natura spotyka się z cywilizacją i tworzą one ze sobą perfekcyjnie harmonijny związek.

Ogrody nad Zatoką to dziecko National Parks Board Singapore, organizacji, która postawiła sobie za cel przemianę Singapuru w “city in a garden”, czyli miasto w ogrodzie. Poprawa jakości życia mieszkańców, zwiększanie terenów zielonych oraz edukacja społeczeństwa do życia w zgodzie z przyrodą – to plany National Parks Board Singapore na najbliższe lata. Gardens by the Bay są tych planów pokłosiem. Zachowanie równowagi środowiskowej oraz wykorzystywanie materiałów odnawialnych to tylko niektóre z cech singapurskich ogrodów.

Co trzeba zobaczyć podczas pobytu w Gardens by the Bay?

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ogrody są wielkie i żeby zobaczyć wszystko, musimy zarezerwować sobie przynajmniej jeden dzień. Teren podzielony jest na trzy części: Bay South, Bay East oraz Bay Central. Wszystkie wypełnione są fantastycznymi okazami przyrody. Największą popularnością cieszy się jednak Bay South, na którego terenie znajdziemy słynne na całym świecie supertrees, czyli super drzewa. Znajdują się tu także dwie ogromne szklarnie – Cloud Forest i Flower Dome. Możemy tutaj spotkać ponad dwieście tysięcy gatunków roślin z całego świata oraz niesamowite ogrody tematyczne.

Czym tak naprawdę są super drzewa? W całym kompleksie znajduje się aż osiemnaście tych niezwykłych konstrukcji. Ich wysokość rozciąga się od dwudziestu pięciu do aż pięćdziesięciu metrów. Pełnią one funkcję swoistych pionowych ogrodów, które są domem dla setek tysięcy rodzajów roślin. Wszystkie one zostały starannie dobrane tak, aby stanowiły lekkie i wytrzymałe kompleksy, które bez problemu przetrwają w klimacie Singapuru. Spacerując po super drzewach, spotkamy dziesiątki rodzajów orchidei, palm, tropikalnych pnącz i paproci. Na szczycie najwyższego super drzewa znajduje się restauracja, z której rozpościera się fantastyczny widok. Same drzewa robią niesamowite wrażenie wizualne. Zachwycają w ciągu dnia, jednak ich potencjał jest najbardziej widoczny dopiero po zmroku, kiedy zostają podświetlone niesamowitą iluminacją. Pisząc o iluminacji, nie można zapomnieć o Garden Rhapsody – niesamowitym pokazie dźwięku i światła. Dwa razy dziennie możemy zająć miejsce w dowolnej części ogrodu i obejrzeć niesamowitą grę świateł, która odbywa się w takt znanych melodii. Super drzewa można podziwiać także z wysokości, podczas spaceru po zawieszonej na wysokości dwudziestu dwóch metrów kładce.

Każdy znajdzie tam coś dla siebie

Gardens by the Bay to fantastyczne i ogromne miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Pośród wielu rozmaitych atrakcji wymienić można, chociażby Heritage Gardens, w których historia Singapuru ukazana jest za pomocą roślin lub Sun Pavilon, odtwarzający suche krajobrazy i będący domem dla różnych rodzajów roślin pustynnych. Przed wyprawą do Ogrodów nad Zatoką warto zabrać ze sobą mapę oraz przygotować się na długi spacer, ponieważ zwiedzanie tego niezwykłego miejsca może zająć naprawdę dużo czasu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o