Loro Park

Teneryfa to najpopularniejsza z Wysp Kanaryjskich, która z czasem zyskuje coraz większą popularność wśród polskich turystów. Słoneczne plaże, czyste morze, górujący nad wyspą wulkan Teide – to tylko niektóre z dostępnych na Teneryfie atrakcji. Jeżeli wybieramy się na wakacje z dziećmi, powinniśmy koniecznie odwiedzić Loro Park. Ten niesamowity ogród zoo-botaniczny z pewnością zapewni nam całe mnóstwo doskonałej rozrywki oraz wspaniałe wspomnienia. 

Loro Park Tenerife znajduje się na terenie Puerto de la Cruz i zajmuje aż trzydzieści trzy hektary powierzchni. Park ma za sobą bogatą historię, został bowiem otwarty już w 1972 roku. Zasłynął na całym świecie pokazami papug, które w tropikalnych ogrodach parku czują się doskonale. Dzisiaj na terenie parku odbywa się mnóstwo pokazów z udziałem różnych egzotycznych zwierząt. Można tam także spędzić czas na rozrywkach typowych dla wesołych miasteczek oraz wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach edukacyjnych.

Jakie atrakcje czekają na nas w Loro Park?

Najważniejszym elementem parku oraz kluczowym punktem programu jego zwiedzania są zwierzęta. Żeby w pełni pojąć niezwykły charakter tego miejsca, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że Loro Park jest unikatowym połączeniem otwartego Zoo oraz ogrodu botanicznego. Podczas zwiedzania będziemy mieli do dyspozycji nie tylko wspaniałe widoki, ale także całe mnóstwo egzotycznych zwierząt, dla których park jest domem.

Naturalne warunki panujące w Loro Park sprawiają, że jest doskonałe środowisko dla ptaków. Zamieszkuje je przede wszystkim całe mnóstwo kolorowych papug, które mamy możliwość podziwiać w środowisku zbliżonym do dżungli oraz w doskonałej jakości wolierach, które służą im za domy. Jeżeli mowa o ptakach, nie można zapomnieć także o flamingach, których podziwianie stanowi jedną z największych atrakcji parku. Towarzyszące nam dzieci na pewno z chęcią obejrzą filmy o przygodach papugi Rico, które wyświetlane są w obecnym na terenie parku nowoczesnym kinie 3D.

Jeżeli wybieramy się do Loro Parku, nie możemy przegapić codziennych pokazów z udziałem papug oraz zwierząt wodnych takich jak orki, lwy morskie czy delfiny. Bogata fauna zamieszkująca ten niezwykły rezerwat to także jaguary, tygrysy, aligatory, ogromne żółwie, goryle i szympansy, a nawet mrówkojady. Niezwykłe doświadczenie, podczas którego mamy na wyciągnięcie ręki tyle niezwykłych zwierząt do nie tylko niezapomniane przeżycie, ale także doskonała wartość edukacyjna. Kompleks Loro Parku otoczony jest przez bujną i fantazyjną roślinność. Znajdziemy tutaj między innymi gigantyczny ogród z orchideami.

Niezwykłe doświadczenie gigantycznego akwarium

Znajdujące się na terenie Loro Parku gigantyczne akwarium cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Wrażenie robi szczególnie jego wielkość. Łączna objętość to aż dwanaście tysięcy litrów wody, które pozwalają na podział akwarium na dwanaście różnych obszarów tematycznych. Woda w akwarium pochodzi bezpośrednio z Oceanu Atlantyckiego, który znajduje się zaledwie sto pięćdziesiąt metrów od parku. Pozwala to na zachowanie w akwarium maksymalnie naturalnego ekosystemu, w którym żyje mnóstwo gatunków zwierząt u roślin. Zwiedzając, jesteśmy w stanie większość z nich zobaczyć na własne oczy. Wystarczy wyobrazić sobie tunel, którym przechodzimy, krocząc przez sam środek gigantycznego akwarium z rekinami. Podczas zwiedzania warto zwrócić uwagę na pokazy meduz, które prezentują ich niezwykłe barwy w całej okazałości.

Pozostałe atrakcje

W Loro Parku możemy spodziewać się całego mnóstwo ciekawych sposobów na spędzanie czasu. Poza pokazami egzotycznych zwierząt czekają na nas także takie atrakcje jak tajska wioska, czy muzeum porcelany. Możemy wziąć udział w warsztatach z ochrony zagrożonych gatunków oraz zjeść obiad w jednej z licznych restauracji, znajdujących się na terenie kompleksu. Niezależnie od tego czy podróżujemy sami, czy z dziećmi, z pewnością nie będziemy sie nudzić.

Loro Park – godziny otwarcia

Park otwarty jest dla zwiedzających codziennie przez cały rok w godzinach od 8.30 do 18.45.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o