Singapur

Singapur to coraz popularniejszy kierunek podróży polskich turystów. To niezwykłe azjatyckie miasto-państwo, nazywane też czasem Miastem Lwa, wciąż skrywa w sobie wiele tajemnic, które warte są odkrycia. Zanim wybierzecie się w podróż do Singapuru, przeczytajcie, co koniecznie trzeba wiedzieć i czego powinniście się spodziewać w tym fantastycznym zakątku świata.

Singapur – kraina o niezwykłej historii

Gdzie leży Singapur? To stosunkowo niewielkie azjatyckie państwo położone jest na południowym skraju Półwyspu Malajskiego. Historia państwowości tego kraju jest stosunkowo krótka. Został on założony przez Brytyjczyków w 1819 roku, niepodległość uzyskał zaś dopiero w latach sześćdziesiątych XX wieku. Nazwa Singapur wywodzi się z połączenia dwóch sanskryckich słów: sinha (czyli lew) oraz pura (miasto). Stąd stosowane dosyć często określenie Miasto Lwa.

Czas w Singapurze różni się w stosunku do polskiego o sześć godzin do przodu. Języki urzędowe to chiński i angielski, dlatego nikt nie powinien mieć problemu z dogadaniem się z miejscowymi.

Atrakcje w Singapurze

Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wyprawy do Miasta Lwa? Przede wszystkim nie możemy przepuścić okazji zrobienia sobie zdjęcia przy Merilonie. Jest to pomnik lwa z ciałem ryby, symbol miasta nawiązujący do rybackiej legendy o jego powstaniu. Zbudowany w formie fontanny, prezentuje się fantastycznie szczególnie nocą, na tle rozświetlonej panoramy miasta.

Nie można także zapomnieć o Marina Sand Bay. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych hoteli na świecie, którego bryła zbudowana jest w kształcie łodzi. Na dachu budynku znajduje się ogromny basen, który zarezerwowany jest dla gości hotelowych.

Jednym z najważniejszych must see podczas wizyty w Singapurze są słynne Gardens by the Bay. Jest to niezwykły park wypełniony konstrukcjami w kształcie ogromnych, prawie pięćdziesięciometrowych drzew. Pomiędzy nimi, wysoko nad ziemią, rozciągnięte są mosty i kładki, po których mogą spacerować zwiedzający. Wieczorem park jest pięknie podświetlony i odbywają się w nim pokazy laserów. Definitywnie jest to atrakcja, której nie można przegapić.

Dla wszystkich miłośników zwierząt oraz rodzin z dziećmi idealnym miejscem do odwiedzenia będzie singapurskie zoo, oraz S.E.A Aquarium, czyli otwarte w 2013 roku największe akwarium na świecie, w którym znajdziemy najpiękniejsze okazy morskiej fauny i flory.

Ceny w Singapurze

Singapur jest, zaraz po Japonii, drugim najbardziej rozwiniętym państwem w swoim regionie, należy on do zaszczytnego grona tak zwanych Azjatyckich Tygrysów. Rozwinięta gospodarka wpływa na to, że życie w Mieście Lwa nie należy do najtańszych. Jak jednak wygląda kwestia turystyki? To ile zapłacimy za wakacje w Singapurze, zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób chcemy spędzać tam czas. Jeżeli mamy w planach codzienne kolacje na 57 piętrze Marina Sand Bay możemy się spodziewać, że koszt wyjazdu będzie dla nas dużo wyższy niż w momencie, kiedy zależy nam na próbowaniu lokalnych potraw.

Obowiązującą w Singapurze walutą jest dolar Singapurski, którego kurs wynosi 1 S$ = 3 PLN.

Singapur pogoda

Singapur znajduje się w strefie klimatu tropikalnego. Średnia temperatura wynosi tam mniej więcej 27 stopni Celsjusza. Różnica temperatury pomiędzy najcieplejszym a najzimniejszym miesiącem w roku jest prawie niezauważalna. Większą uwagę należy zwrócić na kwestię wilgotności powietrza, bowiem to właśnie ona najbardziej odróżnia zimę od lata. Warto zaznaczyć fakt, że w Mieście Lwa występują znaczne opady deszczu, który pojawia się regularnie nawet w najsuchszych miesiącach w roku. Dlatego, jeżeli planujemy wycieczkę do Singapuru, koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w dobrej jakości parasol.

Podróż do Singapuru

Obecnie mamy do wyboru bezpośrednie połączenia między Warszawą a Singapurem, dlatego podróż nie powinna sprawiać większych problemów. Lot między stolicą Polski a Miastem Lwa trwa około czternastu godzin.

Ciekawostki, czyli co warto wiedzieć o Singapurze

Singapur jest republiką demokratyczną, należącą do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Pomimo takiego charakteru rządów, kraj ten słynie z bardzo surowych przepisów prawnych. Regularnie stosowana jest tam kara śmierci, na którą skazuje się nie tylko morderców i gwałcicieli, ale także, chociażby, skorumpowanych urzędników państwowych.

Co więcej, wiele czynności, które Europejczykom wydają się zupełnie normalne, jest tam surowo zakazanych. W 1992 roku ustawowo zakazano żucia gum. Za złamanie tego zakazu grozi mandat w wysokości tysiąca dolarów. Podobnymi karami objęte są takie wykroczenia jak palenie papierosów w miejscach publicznych, rozmawianie przez telefon w czasie jazdy samochodem, publiczne plucie czy niespuszczenie wody w toalecie.

Chociaż niektóre zakazy i nakazy z punktu widzenia ludzi Zachody mogą wydawać się absurdalne, wpłynęły one na to, że Singapur jest jednym z najczystszych i najbezpieczniejszych miast na świecie. Ze względu na mnóstwo atrakcji turystycznych i ciepły klimat jest on miejscem zdecydowanie godnym polecenia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o